Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Vettel потпишал пред-договор со Ferrari?
 
Spodeli
28 May 2012, 14:11


Vettel потпишал пред-договор со Ferrari?  Vettel потпишал пред-договор со Ferrari?
Врз основа на него, светскиот шампион треба да се придружи на Ferrari во 2014-та година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Оваа бомбастична вест ја пласираа британските новинари. Истите извори пренесоа информација дека и клубскиот колега на Vettel, Mark Webber би требало да се пресели во италијанскиот тим, но во 2013-та, и тоа само за една година, како замена за Massa.Vettel има важечки договор со тимот на Red Bull до 2016-та година. Доколку оваа информација се покаже како точна, Ferrari ќе формира совршен двоец во Alonso и Vettel.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил