Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Новиот Citroën C5 ќе го произведува Opel
 
Spodeli
15 May 2012, 13:51


Новиот Citroën C5 ќе го произведува Opel Citroën C5 Новиот Citroën C5 ќе го произведува Opel
Како резултат на неодамна започнатата соработка, C5 ќе се прави во фабриката на Opel...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку не сте во тек, подетално за соработката на GM со PSA групацијата веќе пишувавме во два наврати.

Оваа информација ја потврди шефот на PSA фабриката во Rennes, Jean-Luc Perrard.За сега, не се знае сигурно за кој погон на Opel точно се работи, но се шпекулира дека тоа ќе биде оној во Rüsselsheim, каде во моментов се произведува Insignia.

Оваа “трампа” е резултат на потпишаната соработка, каде стои дека PSA групацијата ќе биде задолжена за производство на новите Citroën C3, Peugeot 208 и Opel Corsa – помалите автомобили од сите три марки, додека Opel ќе се погрижи за производство на оние поголемите – Citroën C5, Peugeot 508 и Opel Insignia.
 


Citroën C5
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил