Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Совети за безбедност > Внимавајте - возењето со една рака е небезбедно
 
Spodeli
15 May 2012, 12:58


Внимавајте - возењето со една рака е небезбедно  Внимавајте - возењето со една рака е небезбедно
Ја успорува Вашата реакција во непредвидливи ситуации за цели 44%...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Британската осигурителна компанија Esure го спроведе истражувањето, со кое дојде до овој резултат. Имено, иако сите сметаме дека краткото спуштање на едната рака од воланот е безопасно. Но, стварноста е сосем друга.

Дури и неколку секунди, само за да ја промените радиостаницата, може да доведе до тоа да изгубите контрола над возилото. Се разбира, со должно внимание кога менувате брзини.

Со овој факт, што би се случило доколку отворите шише со вода, или сакате нешто да каснете додека возите?

8% од испитаниците признале дека доживеле или за влакно избегнале сообраќајна несреќа додека возеле со една рака. 17% тоа возењето со една рака не го сметаат за проблем, додека 47% од анетираните изјавиле дека тоа го прават мошне често.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Совети за безбедност 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил