Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang
 
Spodeli
14 May 2012, 13:53


Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang Ford Mustang Почина Caroll Shelby, креаторот на Shelby Mustang
Shelby исто така создаваше спортски икони, како Cobra и CSX...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Caroll Shelby е тркачки и тјунерски титан. Роден на 11.01.1923-та година, неговата тркачка кариера полан со успеси мораше да биде прекината, пореди дијагностицирани проблеми со срцето.

И покрај нарушеното здравје, Shelby и натаму остана активен, што се однесва до автомобилизмот, но од друг аспект. Произовдство и тјунирање на автомобили. Негова прва креација е Shelby CSX2000.По овој модел, кој е релативно слабо познат, следеа далеку попознатите Cobra и Mustang, кои го зацементираа местото на Caroll Shelby покрај великаните во авто-мото индустријата.


Ford Mustang
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил