Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > А што бидна со Duster?
 
Spodeli
05 November 2009, 18:14


А што бидна со Duster?  А што бидна со Duster?
Иако се чини ќе го носи името од концептот, серискиот SUV на Dacia нема ама баш никакви допирни точки со него. Шпионските фотографии откриваат како изгледа серискиот Duster – застарено, како SUV моделите на Nissan од пред десетина години....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сепак, не е тешко да се одговори на прашањето зошто Duster не изгледа како концептот. Ако беше таков, тоа пред се ќе беше удар на Renault Koleos и Nissan Qashqai, a тоа секако не смее да се случи. Оваа Dacia на крај сепак ќе остане само алтернатива на поскапите компактни теренци.

Моторизацијата која ќе се вградува ќе биде составена од 1,6 литарскиот бензинец со 110 КС и 1,5 dCi дизелот со 106 КС. Ќе може да се нарача погон само на предните и на сите четири тркала. Цената ќе биде многу пониска отколку таа на конкурентите (под 20.000 евра), а се очекува богата опрема.

Серискиот Duster официјално треба да биде претставен на саемот во Франкфурт подоцна оваа година, кога ќе бидат откриени и повеќе детали околу изведбата на возилото.

   

 

Стари коментари
USTNATA INVESTICIJA
Напишан од USTNATA INVESTICIJA  пред  околу 111 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил