Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2009 – Dacia
 
Spodeli
05 November 2009, 18:10


Женева 2009 – Dacia  Женева 2009 – Dacia
На штандот на Dacia се појави еден многу неочекуван концепт, кој по дизајнот и оригиналноста може да се мери со тие на поголемите европски и светски производители на автомобили....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Евтино и модерно – Dacia Duster SUV

Duster ќе биде првиот SUV на компанијата – изгледа скоро спортски, а е дизајниран во одделенијата на Renault. Се претпоставува дека ќе биде најевтиниот кросовер на пазарот, а ќе ја користи актуелната моторизација на новиот Megane.

Од надвор, Duster импресионира како ниедна Dacia до сега – оригиналниот преден дел, вратите што се отвораат спротивно една на друга и задниот крај карактеристичен за купе возилата предизвикаа големо внимание кај присутните.

Импресивниот настап продолжува и внатре – во ентериерот, возачот, поради дизајнот на конзолата, ќе биде одделен од другите патници и ќе се чувствува како во купе, додека останатите ќе имаат комфор како во моноволумен. Големината на багажникот пак изнесува 470 литри!

Сериска верзија на овој концепт на Dacia можеме да очекуваме наскоро, но со многу покласичен и поконзервативен дизајн отколку автомобилот изложен во Женева.
   

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил