Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!?
 
Spodeli
10 May 2012, 10:33


Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!?  Ќе нема повеќе Top Gear во 2012-та!?
Досега добивавме две сезони во годината. Во 2012-та, само една...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Помалку разочарувачка новост. Top Gear, најпознатото автомобилско шоу на денешницата, во 2012-та година ќе прикаже само една сезона (веќе прикажана, 18-та по ред).

Оваа информација доаѓа од, можеби најрелевантната личност, и ја сметаме како точна. Да, претпоставувате – Jeremy Clarkson. Во интервју за радио-станица, Clarkson изјави дека Top Gear нема да се емитува повеќе годинава, затоа што некое анонимно музичко шоу го заземало нивниот термин на BBC.

Останува да се задоволиме со еден Christmas Special годинава. Тоа го изјави Jezza на својот Twitter.

Музичко шоу? Really?

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил