Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > И наслоните за глава – проблем за BMW
 
Spodeli
09 May 2012, 15:11


И наслоните за глава – проблем за BMW BMW Серија 3 И наслоните за глава – проблем за BMW
Од таа причина, BMW повлекува 7.600 автомобили од новата Серија 3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По вчерашната објава за повлекување на возила од страна на BMW, еве и денес уште една таква – BMW повлекува 7.600 единици од новата 3-ка.

Како што стои во официјалното соопштение, проблемот е лоциран кај наслоните за главата на предните седишта.

Имено, во случај на сообраќајна несреќа, истиот тој наслон за глава, има можност да се спушти самиот малку пониско, што може да резултира со сериозни и фатални повреди на вратот и главата кај возачот или совозачот.

7.600-те возила се произведени помеѓу октомври 2011-та и март 2012-та година.

Во последно време, се чини нема крај на проблемите на BMW и нивните нови возила. Но, барем Германците се доволно доблесни да си ги признаат грешките, и бесплатно да ги поправат.
 


BMW Серија 3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил