Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > BMW повлекува 24.000 возила
 
Spodeli
08 May 2012, 16:10


BMW повлекува 24.000 возила BMW Серија 3 - old BMW повлекува 24.000 возила
Поради проблем со емисијата на штетни гасови – CO2...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW повлекува 24.000 возила во САД. Не поради проверка како се држат нивните возила на патот, туку да проверат, дали гасовите што излегуваат од издувниот систем се доволно чисти.

Точниот број е 24.340 возила, со година на производство од 2009-та до 2011-та година. Посебно – 2.740 Х5 xDrive50i и Х6 xDrive50i. Најпроблематичен се покажа моделот 335d – повлечени се 21.600 3-ки.

Проблемите се посочени кај DEF Mixer, EGR вентилот и SCR катализаторот.

Да потсетиме, пред само два месеци, BMW повлече 1.3 милиони примероци од 5-Series и 6-Series.
 


BMW Серија 3 - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил