Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Nissan Juke-R ќе има 550 КС и само 20 примероци
 
Spodeli
04 May 2012, 18:01


Nissan Juke-R ќе има 550 КС и само 20 примероци Nissan Juke-R Nissan Juke-R ќе има 550 КС и само 20 примероци
Иако најавен само како концепт, сепак ќе се произведува – но во многу мал број...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најавата за 550 “коњски” Nissan Juke-R, сепак ќе се оствари. Иако беше најавен само како концепт, од Nissan дадоа зелено светло за производство.

Едиствена мана на оваа вест е малиот број на примероци кои ќе бидат произведени – светлото на денот ќе го видат само 20 Nissan Juke-R.Концептниот Juke-R е плод на соработката помеѓу Nissan Europe и Ray Mallock Racing. Под хаубата ќе има 3.8-литарски V6 (истиот оној од Nissan GT-R). Несомнено, најмоќниот SUV во светот ќе биде токму овој.

Погонот ќе биде на сите четири тркала. Покрај ова, карактеристични ќе бидат и Aero Body Kit, RAYS алуминиумски фелни со димензии од 20 инчи и изменет, спортски ентериер со спортски седишта и GT-R волан.Да разјасниме – Nissan Juke-R ќе го носи онов V6 од новиот GT-R на Nissan, а тоа во превод значи – 550 КС. Но, и цена од околу 150.000 ЕУР-о.

 


Nissan Juke-R
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил