Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Toyota го започна производството на Yaris Hybrid
 
Spodeli
17 April 2012, 13:35


Toyota го започна производството на Yaris Hybrid Toyota Yaris Hybrid Toyota го започна производството на Yaris Hybrid
Toyota e првиот бренд со хибриден автомобил од ниската класа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Лансирањето на Toyota Yaris Hybrid е значаен чекор за Toyota, со оглед на нивната стратегија и стремеж во својата понуда, до 2020-та година да има хибридна варијанта од секој автомобил во својата понуда.Yaris Hybrid ја задржува основата на третата генерација на Yaris. Имено, нуди пространа внатрешност и компактна надворешност, која значително го олеснува движењето во градските средини.

Toyota Yaris Hybrid ќе го има Toyota Hybrid Synergy Drive (HSD) системот, само со помали димензии.Намената и целта на HSD погонот е максимално искористување на предностите на хибридниот погон, без влијание и намалување на просторот во внатрешноста и багажниот простор.


Toyota Yaris Hybrid
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил