Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг
 
Spodeli
14 April 2012, 09:33


Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг  Fiat Viaggio ќе биде претставен во Пекинг
Viaggio е возило со значка Fiat, но базирано на Dogde Dart...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Покрај teaser фотографии, Италијанците објавија и неколку технички податоци за нивниот најнов модел. Имено, Viaggio ќе ја дели истата CUSW платформа како и Dodge Dart. Меѓуосовинското растојание ќе изнесува 270.8 cm.

Од дизајнерска гледна точка, кај Fiat Viaggio посебно се истакнати предната, хромирана маска и задната светлосна група со LED технологија.Viaggio под хаубата, најверојатно ќе има 1.4-литарски бензинец T-Jet мотор од 120 и 150 КС, како и мануелен 5-степен менувач. Опција ќе биде и менувач со двојно квачило.

Се изгледа супер, освен едно – најверојатно никогаш нема да се најде на нашиот пазар. Ова е возило, наменето исклучиво за кинеските купувачи.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил