Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS
 
Spodeli
12 April 2012, 16:16


Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS Dodge SRT Viper GTS Македонец го дизајнирал новиот SRT Viper GTS
Томе Јовановски е името на дизајнерот вработен во Chrysler...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Змијата од Dodge, со новиот бренд SRT, е дизајнирана од македонецот Томе Јовановски.

Околу техничките податоци, поопширно овде.

Гордост е да се слушне вакво нешто, посебно кога се работи за креација на македонец.

Браво, секоја чест.


Dodge SRT Viper GTS
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил