Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Редизајниран и помоќен GLK-Class во Њу Јорк
 
Spodeli
09 April 2012, 18:41


Редизајниран и помоќен GLK-Class во Њу Јорк Mercedes-Benz GLK-Class Редизајниран и помоќен GLK-Class во Њу Јорк
Наместо 231 КС, сега GLK на Mercedes-Benz развива 265 КС...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Згора на тоа, зголемен е и максималниот вртежен момент од 540 Nm на дури 620 Nm.Поминаа веќе четири години од претставувањето на Mercedes-Benz GLK-Class. Практично на својот роденден, истиот ќе биде претставен во Њу Јорк, во ново издание, и однадвор и одвнатре.

Новиот дизајн е надополнет со подобрен сигурносен систем, и помоќен, дизел мотор со шест цилиндри – 350 CDI.Новите браници, алуминиумски фелни, предната светлосна група и новата предна маска се нагласени со LED дневни светла, кои станаа неизбежен дел од секој нов автомобил.


Mercedes-Benz GLK-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил