Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз
 
Spodeli
06 April 2012, 09:45


Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз Mazda 6 - old Новата Mazda 6 подготвена за салонот во Париз
Дебитираше во Њу Јорк, но вистинската промоција ќе биде во Париз...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Концептот Mazda Takeri е претставен во Њу Јорк, но можеби ќе сакате да му посветите малку повеќе внимание – така ќе изгледа новата Mazda 6. Новата 6-ка на Mazda, заедно со CX-5 се првите во серијата SkyActiv возила.И покрај тоа што е најаван за 2014-тата моделска година, новата Mazda 6 ќе биде пуштена во продажба во 2013-та. Со 2.0-литарскиот SkyActiv мотор и избор помеѓу 6-степен автомотски и 6-степен мануелен менувач, Mazda се стреми кон најниските можни вредности, што се однесува до потрошувачката.За Mazda Takeri концептот, повеќе може да прочитате овде.


Mazda 6 - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил