Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Formula 1 кациги за 2012-та – која е најубава?
 
Spodeli
21 March 2012, 10:58


Formula 1 кациги за 2012-та – која е најубава?  Formula 1 кациги за 2012-та – која е најубава?
Освен заштитата, битен е и имиџот на возачот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кацигата служи за заштита на возачот во случај на несреќа. Покрај тоа, таа е одлично место за промоција на спонзорите, па дизајнерите многу креативно си “играат” на оваа површина. Ви ги претставуваме кацигите на возачите во Formula 1 за 2012-та година:

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил