Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа
 
Spodeli
05 November 2009, 04:11


Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа C... Cruze Chevrolet – Париз 2008 - Американското трио во поход кон Европа
Американскиот култен производител, конечно влегува посериозно на европскиот пазар и тоа со два нови модели кои се развиени директно од General Motors. Се работи за компактниот седан Cruze и компактниот моноволумен Orlando....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Cruze е американски мускулест и европски модерен автомобил со веројатна цена од околу 13.000 евра за моторот со 112 КС

За Cruze веќе зборувавме – се работи за седан чија конкуренција ја сочинуваат VW Jetta, Toyota Corolla, Honda Civic и Skoda Octavia. Ќе користи два бензински и еден дизел мотор а цената ќе му биде околу 14.000 евра и тоа за 1,6 литарскиот бензинец со 112 КС што се чини ќе биде права мера за нашите купувачи.

Orlando пак е компактен моноволумен кој многу од техниката ја позајмува од Opel Zafira, но е спакуван во помали димензии и секако ќе се продава по многу пониска цена. Ќе има три реда на седишта а во Париз беше претставен со новиот дизел на GM од 2,0 литри и 150 КС.

Нема веќе корејски ладна внатрешност – американците навистина се потрудиле

Покрај овие два европски модели, Chevrolet во Париз го претстави и Volt, модел кој во последно време дига најмногу прашина во автомобилскиот свет, најмногу поради концепцијата на хибрид кој ќе може да помине околу 60 km само на батерии, односно тие ќе можат да се наполнат од дома. За разубавување на штандот, американците го изложија и мускулестиот Camaro.

 
 


C... Cruze
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
Jas poracav za mene edno vozilo so LS oprema i veruvajte prebarav po site forumi i do kade shto stignav nikade ne naidov na nekakva negativnost za ova vozilo, pa go PREPORACUVAM na site!
Напишан од vlade  пред  околу 118 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил