Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Chevrolet Sonic се продава без кочници!!!
 
Spodeli
03 January 2012, 14:30


Chevrolet Sonic се продава без кочници!!! C... Aveo Chevrolet Sonic се продава без кочници!!!
Верувале или не, но Chevrolet си го дозволи тој „луксуз“ во своите продажни салони да пушти автомобил без довршен систем за кочење...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Имено, се работи за моделот Sonic (Aveo во Европа) кој од погонот на General Motors во САД излегол без (најмалку) една подлога за кочење на предните тркала. Автомобилскиот гигант објави дека се работи за 4.873 возила кои се упатиле во продажните салони пред да се забележи оваа „ситница“.
 
Среќа за повеќето светски пазари е тоа што сите овие опасни возила се најдоа само на пазарите во САД и Канада.
 
И како „шлаг на колачот“ е тоа што во официјално соопштение стои дека сепак ова и не е некој голем проблем, бидејќи возилата и понатаму можат да кочат, но со помал интензитет.
 

C... Aveo
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил