Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Што значат кратенките на автомобилските марки?
 
Spodeli
28 December 2011, 14:07


Што значат кратенките на автомобилските марки?  Што значат кратенките на автомобилските марки?
Сигурно честопати сте се заинтересирале од кај доаѓаат кратенките за имињата на автомобилските марки, или барем како на тоа гледаат шегобијците...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

AUDI: Another Ugly German Invention (Уште еден грд германски
пронајдок)
 
... BMW: Brings Me Women (Ми носи жени)
 
FORD: Fast Only Rolling Downhill (Брз само кога се тркала надолу)
 
SAAB: Shape Appears Ass-Backwards (Личи на нешто самo кога го гледаш од позади)
 
HYUNDAI: Hope You Understand Nothing’s Drivable And Inexpensive… (Се надевам рабираш дека ништо не е истовремено евтино и во возна состојба)
 
SUBARU: Screwed Up Beyond All Repair Usually (Толку заебано што
најчесто не може ни да се поправи)
 
VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object (Превозно средство кое
изгледа многу чудно)
 
PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything (Доказ дека
богатите размазени деца имаат сè)
 
YUGO - You go, but car doesn`t !!!
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил