Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Мотори > Auris со дизел мотор на BMW
 
Spodeli
22 December 2011, 11:42


Auris со дизел мотор на BMW Toyota Auris - old Auris со дизел мотор на BMW
Најавената „размена“ на технологии помеѓу двата автомобилски гиганти сепак ќе се реализира, но на малку поразличен начин ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Имено, двете компании одлучија најавената размена на технологија да се одигра на едно друго ниво. Поконкретно, BMW ќе осигура 4 цилиндрични 1,6 и 2,0-литарски дизел мотори за следната генерација на Toyota Auris, додека јапонскиот производител во Баварија ќе испрати поголем дел од својата хибридна технологија.
 
Оваа соработка би требало на виделина да излезе во 2014 година, со претставувањето на новиот Auris кој, со својот подинамичен изглед и возни особини, би требало да конкурира во овој сегмент покрај Ford Focus и VW Golf. Најавената размена на технологии, подоцна ќе се прошири и кај другите модели.
 
Toyota на тој начин ќе добие можност да ја замени постојаната палета на дизелските мотори 1.4 D-4D (90 КС), 2.0 D-4D (126 КС) и 2.2 D-CAT (177 КС) со нови погонски машини.
 

Toyota Auris - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Мотори 
 
 
 


Одберете нов автомобил