Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Toyota Aqua – компактен хибрид
 
Spodeli
02 December 2011, 14:30


Toyota Aqua – компактен хибрид  Toyota Aqua – компактен хибрид
Од саемот во Токио пристигнува уште еден хеџбек со име Aqua зад кој се крие познатиот хрибрид Prius C...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Хеџбекот со големина на Yaris ќе биде опремен со 1,5 литарскиот Atkinson мотор со четири цилиндри кој ќе се комбинира со електричен мотор, но засега не се познати перформансите од двата мотора. 
 
Сепак, знаеме дека намалената тежина и помалиот дизајн на автомобилот ќе придонест за помала потрошувачка – некои информаци говорат дека тоа ќе биде 4,7 литри на 100 километри во град.
 
Намалените димензии на автомобилот придонесуваат за должина помала од 4 метри и меѓуосовинско растојание од 2,550мм.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил