Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive
 
Spodeli
25 November 2011, 14:16


Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive Seat Altea XL Првиот електричен Seat - Altea XL Electric Ecomotive
Шпанскиот производител најави дека работи на своето прво електрично возило, кое ќе го конструтира, развие и произведе во Шпанијa...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Освен најавата за прототипот Altea XL Electric Ecomotive (на фотографијата), автомобил кој целосно ќе се движи на електричен погон со нулта емисија на штетни гасови, Seat, исто така, го претстави прототипот Leon TwinDrive Ecomotive, хибриден plug-in автомобил.
 
Во текот на следните неколку месеци, Seat ќе ги збогати владините возни паркови во Каталонија и Мадрид со овие два модели. Со тоа Seat ќе добие корисни повратни информации за употребливоста на возилата, кои ќе ги анализира и искористи за производство на серискиот модел.
 
Seat предвидува дека своето прво хибридно plug-in возило ќе се најде на пазарот во 2015 година, а една година подоцна и првиот целосно електричен автомобил.
 

Seat Altea XL
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил