Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Panda повторно напаѓа, со напредни технологии
 
Spodeli
17 November 2011, 14:05


Panda повторно напаѓа, со напредни технологии Fiat Panda Panda повторно напаѓа, со напредни технологии
Fiat уште една успеа да направи мал и градски автомобил кој има за цел целосно да задоволи сечии„компактни“ потреби. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата Fiat Panda може да се пофали со многу технологии кои можеме да ги најдеме кај многу познати автомобили од средна, па дури и висока класа, како Start&Stop, Gear Shift Indicator (GSI), ecoDrive и ECO начин на работа на TwinAir моторите кои имаат за цел да ви овозможат што пониска потрошувачка на гориво, а истовремено и пониска емисија на штетни гасови.
 
Со димензии наод 3650mm должина, 1640mm ширина и 1550mm висина, кај новата Panda се присутни и сигурносни технологии од типот на Low Speed Collision Mitigation (систем за кочење кој детектира пречки на патот и закочува сам на брзина помала од 30 км/ч) и Blue&Me TomTom 2 LIVE.
 
Под хаубата може да се најдат некои од следниве мотори:
 
65 КС (48 kW) 0.9-литарски TwinAir бензинец
85 КС (62 kW ) 0.9-литарски TwinAir Turbo бензинец
69 КС (51 kW ) 1.2-литарски Fire бензинец
75 КС (55 kW) 1.3-литарски Multijet II дизел
80 КС (59 kW) 0.9-литарски TwinAir Turbo Natural Power (бензинец/метан) 
69 КС (51 kW) 1.2-литарски EasyPower (бензинец/плин)

Fiat Panda
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил