Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC       MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > WRC > Себастијан Леб доби восочна фигура
 
Spodeli
20 October 2011, 16:19


Себастијан Леб доби восочна фигура  Себастијан Леб доби восочна фигура
Најуспешниот рели возач на сите времиња, заслужено доби поклон восочна фигура од Citroen...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Фигурата ќе биде изложена во Grevin музејот, а на церемонијата на претставувањето, генералниот менаџер на музејот му честиташе на Леб за сите достигнувања во мотоспортот, а воедно и неговата прва посета на музејот.

Да потсетиме, Французинот досега освои 7 титули светски првак, што го прави најуспешен возач во рели првенствата. Леб сите титули ги освои со Citroen.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од WRC 
 
 
 


Одберете нов автомобил