Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Доаѓаат поголеми и уште полуксузни Citroen DS модели!
 
Spodeli
19 October 2011, 03:04


Доаѓаат поголеми и уште полуксузни Citroen DS модели!  Доаѓаат поголеми и уште полуксузни Citroen DS модели!
По лансирањето на триото DS3, DS4 и DS5 во Европа, Citroen планира на кинескиот пазар да претстави поголеми и уште полуксузни возила од брендот DS...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Исто така, истите извори велат дека моделот DS3 Racing, кој беше планиран како серија од 1.000 примероци, за истата да се искачи на 2.400 поради големата побарувачка, ќе доживее масовно производство.

Големата побарувачка на луксузни возила во Кина, пак, ги натера Французите да размислуваат и за поголем DS модел, кој би ја наследил C6 во гамата на производителот. Всушност, тие такво нешто и најавија со концептот Metropolis.

Покрај лансирањето на нови модели, очекувајте уште повеќе можности за персонализација и нови пакети за актуелните DS модели!
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил