Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3
 
Spodeli
17 October 2011, 21:21


Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3 BMW ActiveHybrid 3 Моќта на зеленото – BMW ActiveHybrid 3
306 КС од 3-литрениот бензинец и 54 КС од новиот електромотор даваат вкупно 360 КС од кои се плаши и Чак Норис. Како дел од понудата на новата тројка, BMW во петокот го претстави и ActiveHybrid 3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Почетокот на продажбата е најавен за есен 2012. Не можеме да го дочекаме новото чудо на технологијата!

Познатиот реден 3-литарски турбо бензинец од 335i од минатата генерација во склоп со новоразвиениот електромотор дава зелен ѕвер! 
 
До 60 км/ч може да се движи потполно на електричен погон, до 160 км/ч се движи на комбиниран погон, а над оваа брзина електромоторот го засилува спринтот со возилото при секое стискање на педалот за гас.
 
ActiveHybrid 3 има константен погон на сите 4 тркала и има нешто екстра- троши само 6,4 литри бензин на 100 км, а притоа испушта само 149 г CO2 за истите 100 км.
 
Овие податоци се само најава, деталните наскоро ќе бидат објавени, а сигурно ќе има подобро забрзување од старата 335i!!!

Не е за бадијала наречен Performance Hybrid.
 
Уживајте во галеријата.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил