Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Изненадување од Киа - GT оди во серија
 
Spodeli
26 September 2011, 04:02


Изненадување од Киа - GT оди во серија  Изненадување од Киа - GT оди во серија
На саемот во Франкфурт доби одлични оценки, а сега е спремна за сериско производство - потврди директорот на дизајн одделот на Kia, Peter Schreyer...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За нас, сериското производство е остварување на сонот, а после изненадувачки големиот интерес и позитивните реакции на посетителите, сигурен сум дека GT е автомобил каков што Kia треба да произведува- дополнува тој.

Заедно со видливо атрактивното дизајнерско решение доаѓаат 3,3 литарскиот V6 мотор со 395 КС и осумстепен автоматски менувач.

Сериското производство треба да започне во 2013 година.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил