Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport
 
Spodeli
15 September 2011, 17:21


Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport Suzuki Swift Sport 2012 Франкфурт 2011 – супер возлив и забавен – Swift Sport
Со ветување дека ова ќе биде автомобилот со најдобри возни својства во класата, Suzuki го претстави новиот Swift Sport...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако на хартија, со 1,6 литарскиот мотор од 136 КС и мануелниот менувач со 6 брзини, малиот Suzuki не делува импресивно, Јапонците ветуваат високо ниво на забава во возењето. Впрочем, за висока забава, многу поважно е со која брзина може да се влезе во свиоците.

Благодарение на новите стабилизатори напред и назад, новата задна оска и специјално развиените пружини, Suzuki ветува супериорна стабилност во свиоците и најдобра возна динамика во класата! Ова не е тешко за верување, бидејќи и стандардниот Swift е еден од најдобрите во класата кога е во прашање динамиката и стабилноста.Покрај подобрувањата во перформансите, намалена е и потрошувачката на гориво во однос на претходникот, како и емисијата на издувни гасови.

Цената на Swift Sport на европските пазари се уште не е објавена, но според слободна проценка, би требала да изнесува околу 15-16.000 евра.
 


Suzuki Swift Sport 2012
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил