Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај
 
Spodeli
15 September 2011, 16:58


Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај Audi Q5 Франкфурт 2011 – Audi A2 во полн сјај
Со прикажувањето на концептот А2, Audi покажа дека ги нема заборавено оние кои сакаат мал премиум градски автомобил, пофункционален и попростран од „модниот“ А1...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Малиот концепт, ги задржува сите карактеристични својства на својот претходник, кој престана да се произведува пред 6 години. Така, рамката е целосно алуминиумска, а дизајнот со мали странични стакла и нагласен преден дел.Концептот е долг 3.800 mm, 1.690 mm широк и 1.490 mm висок, што го прави помал во секој правец од претходникот, но и покрај тоа, Audi ветува пространа и функционална внатрешност.Придвижуван од електричен мотор со непозната силина, А2 ги претставува и новите предни светла со LED диоди, кои се насочени и не пречат на возилата отспротива, како и задните светла кои светат со различен интензитет зависно од тоа дали е ден или ноќ.

Сериската верзија на А2 би требала да пристигне на пазарот за две години, како директна конкуренција на BMW i3 концептот.
 


Audi Q5
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил