Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе
 
Spodeli
15 September 2011, 16:53


Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе  Франкфурт 2011 – и Volvo со четиривратно купе
Со храбро дизајнираниот Concept You, Volvo најавува влез со се попопуларниот сегмент на купеа со 4 врати, каде сега царуваат Mercedes CLS и Audi A7...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Концептот, кој е долг цели пет метри, покрај тоа што најавува нов модел во гамата, најавува и нов дизајнерски правец кој ќе го следат идните модели на Volvo, а особено новиот натпреварувач во високата класа. Погледите беа свртени главно кон предниот крај, со хауба која е издигната во средината и е пониска кон маската.Внатре, се е висока технологија, па така сите команди се на средишно поставениот екран на допир (и екранот пред воланот), кој ќе има слична функционалност на таблетите, како на пример iPad, заедно со пристап до интернет и цел сет апликации. Сето ова изгледа примамливо, но тешко дека Volvo, чија главна грижа е безбедноста, ќе стави еден ваков во своите возила.

Се уште нема никакви најави за тоа каква моторизација ќе се вградува во евентуалниот сериски модел, но богата гама на бензински и дизелски мотори, како и хибриден погон, нема да бидат изненадување. Едно е сигурно, новиот сопственик на Volvo, кинескиот Geely, има големи планови со компанијата.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил