Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Остро редизајниран – Hyundai i30
 
Spodeli
10 September 2011, 17:55


Остро редизајниран – Hyundai i30 Hyundai i30 Wagon Остро редизајниран – Hyundai i30
Ако гледате отстрана најпрвин си помислувате - ова е новата Astra! Под агол од 45 степени оддалеку мислите дека е Peugeot 308, ако гледате од хеликоптер може и да го замените со Golf. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Секако ќе згрешите, бидејќи Корејците се насочени да креираат најнов дизајнерски тренд - Хундаи тренд.  Острите испакнати линии и зашилената предна маска со лутиот светлосен склоп навестуваат дека автомобилот е спремен за Франкфурт. Ентериерот само го потврдува екстериерот - како да сте во утробата на ѕверот. Навистина, само од фотографиите не може да кажеме повеќе за квалитетот на користените материјали и просторноста, иако визуелно изгледа одлично.
 
 
Се гледа дека Корејците добро го набилдале надворешниот дизајн, но не кажуваат што ќе не радува под хаубата. Дали ќе додадат нешто ново на постојната дизел и бензинска гама на мотори? Франкфурт е блиску, ќе видиме.
 
Само, имаме чувство како да се повторува историјата. Кога се појави првиот Hyundai i30, од напред личеше на Mazda, од позади на BMW 1… Нема сомнените дека новиот Hyundai визуелен впечаток е и повеќе од допадлив, но ќе треба време за Hyundai да добие препознатлив лик.

Hyundai i30 Wagon
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
vie ste site bolni vo umot aloo...aloo
Напишан од Zmija  пред  околу 106 месеци
PA JAS KAKO SO SUM INFORMIRAN VO TOP 5 NAJPRODAVANI BRENDOVI E HYNDAI VO SVETOT NE KE TREBA DOLGO DA SE I VO TOP 3 PO MOE MISLINJE ZATO SO SE NAVISTINA KVALITETNI I MNOGU IZDRZLIVI KOLI MISLAM DEKA KE SE SLOZITE SO MENE VEKE E DOKAZANO TO NEMA SO DA PRAJME MUABET ILI DA SE UBEDUVAME SEKOJA CEST BRAVO OVA E MOE LICNO MISLENJE
Напишан од T  пред  околу 106 месеци
Како што моментално прават Корејците со Hyndai и KIA, за неколку години (а нема да биде уште многу) навистина ќе се промени пазарот на автомобили... Нека се подзамислат малку познатите германски и француски брендови, дали ќе можат да го одбијат нападот на Корејците.
Напишан од A  пред  околу 106 месеци
Што е ова бунтување-прочина; голфчињата во споредба со ова ви станаа многу ружни а плеснавте за него плус 5000 евра, зар јас да ви бришам сузи. :)))))))))))
Напишан од ЦС  пред  околу 106 месеци
*Т* е во право,имам слушнато за пола милионска километража на Accent од 2001 со 1.3 бензински мотор,општо земено симињам капа на оваа фирма,какви потези прават,секоја чест,само каде беа пред 15 години,а каде се сега,тоа е се резултат на правилни потези кои ги влечеа сиве овие години,исто и на одличниот сооднос цена-квалитет,абе баш Huyndai и Kia ги симнаа цените на прифатливо ниво,браво и им посакувам успех и во иднина!
Напишан од Јане  пред  околу 106 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил