Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ќе премине ли Loeb во F1?
 
Spodeli
01 November 2009, 17:21


Ќе премине ли Loeb во F1?  Ќе премине ли Loeb во F1?
Неприкосновениот рели шампион, Sebastien Loeb, веќе подолго време е поврзуван со Formula 1, но тој ги отфрлаше сите шпекулации. Сепак, овој пат тој самиот најави можност да седне сам зад управувачот....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Екипата со кој е во преговори, е новата USF1. Американскиот тим е расположен да го види токму Loeb во своите редови, нормално сакајќи да привлече многу спонзори и уште во старт да има искусен возач. Французинот неколку пати има возено F1 болид, па тоа за него не би требало да биде ништо ново.

“Уживам во рели и на прагот сум на продолжување на договорот со Citroen, но се отворија и можности да настапам и на некои трки во 2010 во Formula 1, па во моментите кога календарите на овие натпреварувања не се поклопуваат, зашто да не го направам тоа.” – изјави легендарниот рели возач, кој со помош на Citroen доминира скоро цела деценија во WRC натпреварувањата.

USF1 уште во стартот има големи амбиции во F1 првенството, за што покрај добар болид и организација, ќе им треба и добар возач. Во моментов, се чини дека подобра препорака од Loeb и нема да најдат.

 
   


 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил