Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ferrari му нуди големи пари на Раиконен, само нека си оди!?
 
Spodeli
01 November 2009, 17:18


Ferrari му нуди големи пари на Раиконен, само нека си оди!?  Ferrari му нуди големи пари на Раиконен, само нека си оди!?
Ferrari на крајот на сезоната ќе го прекине договорот со својот фински возач Кими Раиконен, тврди весникот The Sun. На неговото место ќе седи некој помеѓу Алонсо или Шумахер?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Финецот Кими Раиконен откако стана светски шампион во 2007 година падна во форма и веќе долго време не возел некоја голема трка, како оние кои го однесоа на светскиот трон.

Последните година дека кружат гла сини дека Ferarri на неговото место планира да го постави Фернандо Алонсо. Последните денови во игра се вклучи и ветеранот Мајкл Шумахер, па изгледите дека договор на Кими ќе биде исполнет до 2010 се многу мали.

„Италијанската екипа му рекла на Раиконен дека ќе добие половина од својата годишна плата за 2010 година, која изнесува 25 милиони фунти, ако порано го прекине договорот“, тврди неименуваниот извор внатре во екипата.

Кој ќе седи во болидот на Ferrari наместо него: Фернандо Алонсо или Мајкл Шумахер? Тоа е исто така тешко прашање.

Раиконен сепак би можел да се посвети на релито, како што призна дека му е голема желба. Минатата недела тој настапи на Финското рели и се откажа после едно тешко излетување. Очигледно засега му треба уште многу вежбање...

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил