Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Драматичен нов концепт од Kia
 
Spodeli
23 August 2011, 01:15


Драматичен нов концепт од Kia  Драматичен нов концепт од Kia
На саемот во Франкфурт, Kia ќе претстави седан-купе концепт (засега безимен), кој ќе има погон на задните тркала и веројатно голем, V8 мотор, истиот од Genesis...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со динамичен и остар изглед каков не сме виделе досега од Kia, овој концепт ќе се обиде да го опипа пазарот, односно дали во него има место за еден ваков луксузен модел од корејскиот производител.Според шефот за дизајн на Kia, Питер Шрејер, ова е голем чекор напред за производителот, односно модел кој отвора целосно ново поглавје за Kia.

Моделот инаку директно ги напаѓа Audi A7 и Mercedes CLS, односно ветува вистински GT перформанси и функционалност на автомобил со четири врати. Повеќе детали ќе имаме кога ќе почне саемот во Франкфурт, а до тогаш замезете се со фотографиите подолу.

Стари коментари
a osobeno ne na Toyota barem jas se uveriv deka ne e bas taka kako sto se predstavuvaat
Напишан од naiven  пред  околу 99 месеци
Nemoj da zaboravis deka glavniot adut na Toyota (i japancite voopsto) e navodnata ne-rasiplivost. Za da ispadne na kraj dekaToyota a boga mi i restoto od Japancite ne se bas taka ne-rasiplivi kako sto se samo-prezentiraat. Eve jas na primer vozam Aygo 2009 i do sega mi smenia okolu 3.500 eur delovi (za volja na vistinata pod garancija) no toa ne ocekuvas da se sluci na 2 god staro auto
Напишан од naiven  пред  околу 99 месеци
Grupacijata Kia&Hyundai se so najgolem rast momentalno a kako ke bide ponatamu ke vidime nikoj ne znae eden mal kiks se moze da mu propadne na bilo koj, ne bile BMW ne Audi. Primer toyota br.1 nekolku godini po red i toa so ogromna razlika pred VW a videte sega kako e
Напишан од Kike  пред  околу 99 месеци
e dobro de i kineski Chery pravi ovakvi koncepti sekoja godina, pa ne znaci deka ke se proizvede nekogas, a da bide konkurent na edno Audi ili Mercedes!!!? ...hmmmm cek da razmislam!?!?!? ...mozebi vo 2999 godina (pod uslov Audi i Mercedes da gi snema denes)
Напишан од naiven  пред  околу 99 месеци
e dobro de i kineski Chery pravi ovakvi koncepti sekoja godina, pa ne znaci deka ke se proizvede nekogas, a da bide konkurent na edno Audi ili Mercedes!!!? ...hmmmm cek da razmislam!?!?!? ...mozebi vo 2999 godina (pod uslov Audi i Mercedes da gi snema denes)
Напишан од naiven  пред  околу 99 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил