Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Мотори > Нов врв на дизелска понуда во новата BMW 5 - M550dX
 
Spodeli
09 August 2011, 09:06


Нов врв на дизелска понуда во новата BMW 5 - M550dX BMW Серија 5 - 2010 Нов врв на дизелска понуда во новата BMW 5 - M550dX
Дизел агрегат со три турбо полначи ќе дише под хаубата на новата "петка". Според најновите информации, германскиот производител на саемот во Франкфурт ќе претстави трилитарски турбо дизел мотор опремен со три!!! турбополначи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Силата на моторот изнесува од 350 до 400 КС, а освен на новата Серија 5, овој мотор ќе ги придвижува моделите од Серијата 6, 7 и X6, а ќе носи ознака 50d. Серијата 5 на BMW со овој моотор ќе нози ознака M550dX,  и директно ќе конкурира на моделите како што е Audi A6 3.0 TDI со 313 КС. 
 
Единствено, нејасно е што значи буквата М во ознаката. Дали тоа ќе биде Ме пакет, или нешто повеќе? Потсетуваме, веќе неколку месеци, кружат информации дека BMW Подготвува модел М5 на база на силен турбо-дизел. 

BMW Серија 5 - 2010
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
No Coment & No Competation...mmm'M give me 5'mmm
Напишан од BMW  пред  околу 108 месеци
koja konkurencija be BMW e car 400ks ce leta masinava bmw ne prestanuva da ne iznenaduva
Напишан од razor  пред  околу 108 месеци
uauauauaaa
Напишан од acika  пред  околу 108 месеци
400KS!!! slobodno ke mozas da vlecas prikolica tovarena 40 tona :))
Напишан од M  пред  околу 108 месеци
I love that :D
Напишан од DIME  пред  околу 108 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Мотори 
 
 
 


Одберете нов автомобил