Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка!
 
Spodeli
01 November 2009, 16:46


Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка! Citroën DS3 Стигнува DS3 во GT издание...7 секунди до стотка!
Citroеn неодамна го престави студискиот DS3, концепт кој според официјалните информации го најавува почетокот на нов луксузен подбренд на овој француски произведувач. Citroen сега спрема и спортска варијанта на истиот концепт....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од внатрешни извори се јавува дека Citroen на пазарот наскоро ќе понуди спортска верзија на продукциската изведба на концептот DS3 кој најверојатно ќе го придвижува 1.6-литарскиот турбо мотор со сила од 175 КС кој моментално се наоѓа во спортскиот Peugeot 207 RC. Значи овој автомобил според своите перформанси, возни својства и повисокото ниво на опрема ќе им конкурира на моделите како Mini, Alfa MiTo, GTA, Abarth 500 на Fiat, и сл.

Овој автомобил наводно би требало да ја носи ознаката DS3 GT, а надворешниот изглед ќе се карактеризира со мускулест крај со отворот за вшмукување во поклопецот на моторот, поагресивни браници, рели лесни браници, заден спојлер, дифузор и сл.

Инаку DS3 па и оваа негова изведба ќе се темелат на оптимизираната платформа на новата генерација на моделот С3, а се очекува и дополнително доработена спортска суспензија. За забрзување од 0 до 100 km/h на овој автомобил би му биле потребни околу 7 секунди, а најголемата брзина ќе му се движи околу 220 km/h.   
 


Citroën DS3
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
leleeee ovaj ace seljak kolata use nema izlezeno nigde ovaj ja ima videno ahahhaahha imas smisla za humor hahahahahha
Напишан од miki  пред  околу 130 месеци
Znaci ako kupuvam ili ova ili minicooper zimi sve
Напишан од Nikola  пред  околу 130 месеци
jako izgleda samo koja ke bide cenata na ova slatko zadovolstvo ??:)))))))
Напишан од ma4or4e  пред  околу 130 месеци
Mnogu e dobra ja imam videno vo zivo
Напишан од Ace  пред  околу 130 месеци
Top kola
Напишан од Ace  пред  околу 130 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил