Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Корисни Авто-Совети > Продолжете го векот на моторот!
 
Spodeli
01 November 2009, 14:44


Продолжете го векот на моторот!  Продолжете го векот на моторот!
Популарниот руски адитив за негување на моторите со внатрешно согорување, Универзален Модификатор, добива нова подобрена верзија, наречена Плус, која дополнително придонесува за намаленото абење на моторот....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како работи?
Универзален Модификатор Плус e уред кој има исклучително висока отпорност на абење, повисока дури и од таа на металните делови од моторот (бензински или дизелски). Бидејќи тој се врзува за металните делови, ги заштитува од абење и со тоа го продолжува нивниот век на траење. Со овој уред, моторите ќе можат да поминат и до два пати повеќе километри!
 
Други придобивки се и намалената потрошувачка од 7 до 9%, изедначувањето на компресијата во сите цилиндари, зголемување на целосната сила на моторот, олеснето и помирно работење на моторот и спречување на сувиот старт. Се ова се придобивки од намаленото абење на контактните метални делови. Универзалниот модификатор Плус работи и на многу високи и на многу ниски температури до -40 Целзиусови степени, заштитувајќи го моторот и во најекстремните услови.
 
Со Универзалниот Модификатор Плус во моторот, при ненадејно истекување на масло, поради оштетен картер или слично, може да се поминат и до 50 km без моторно масло! Ова е само доказ за одличните својства од овој уред.
 
Како се користи?
Многу едноставно. Се става во моторот преку отворот за масло и после 30 минути работа на моторот тој почнува да делува. Времето на делување му е над 50.000 километри.
 
Не се истура при менување на маслото?
Бидејќи се сврзува за металните површини, Универзалниот Модификатор Плус не може да се истури при менување на маслото и неговиот квалитет и квантитет не зависи од тоа. Едноставно, еднаш се става и се користи најмалку во наредните 50.000 километри.
 
Каде да го најдам?
Универзалниот Модификатор Плус може да се набави во “Дејо Ас Комерц” кај Стара Рампа во Кисела Вода на Улица. “Иван Козаров” бр.10. На пазарот има и многу фалсификати на овој уред, па затоа купувајте само од проверени места!
Стари коментари
sto ke stiti kaj nov motor,toj i taka so redoven servis ke pomine preku 300.000.namesto modifikatorot da se stava soodvetno ulje za sekoj tip na motor mislam ke nema gajle,a za toa ke stoi vo motorot i poslenekolku ispustanja na ulje tesko da poveruvam.pri taa temperatura vo motorot sekoe ulje i aditivitese mesaat pa potoaso ispustanje na istoto goolem del ke se isfrli zaedno so uljeto.e sega ako se koristat long life uljina so interval na promena 30.000 do 50.000 km moze ama kolku ke kosta set
Напишан од blagoja  пред  околу 105 месеци
Jas na mojov motor ce mu vteram pa so saka neka bidi :D oti kaj da e za nikade e
Напишан од pece  пред  околу 111 месеци
Jas na mojov motor ce mu vteram pa so saka neka bidi :D oti kaj da e za nikade e
Напишан од pece  пред  околу 111 месеци
A kolku cini?
Напишан од cool69  пред  околу 114 месеци
neznam kolko moze da vi se veruva imate mnogo informacii netocni
Напишан од miki  пред  околу 119 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Корисни Авто-Совети 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил