Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Корисни Авто-Совети > Magnofuel: Намалете ја потрошувачката за 15% и повеќе!
 
Spodeli
01 November 2009, 11:42


Magnofuel: Намалете ја потрошувачката за 15% и повеќе!  Magnofuel: Намалете ја потрошувачката за 15% и повеќе!
Хитот на западот, германскиот уред за подобрување на согорувањето MagnoFuel достапен е и на нашиот пазар! Со него, потрошувачката на гориво се намалува и над 15%, а воедно и количеството на штетни издувни гасови и векот на траење на моторот....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како работи?
Бидејќи молекулите на горивото се сврзуваат во резервоарот на автомобилот и образуваат молекулски гроздови, се отежнува сврзувањето на горивото со молекулите на кислородот, а со тоа и согорувањето. На тој начин, многу од горивото останува несогорено и како такво, наместо да се искористи за давање сила во моторот, тоа се исфрла во атмосферата.
 
Кога MagnoFuel ќе се инсталира во доводот за гориво, тој со помош на хидродинамична резонанца генерирана од моќното магнетно поле, ги ослободува, односно ги распаѓа молекулските гроздови во поединечни молекули. На тој начин, целото гориво може да се искористи за согорување. Резултатот е поголема сила од моторот, пониска потрошувачка и помалку издувни гасови.
 
Напомена: MagnoFuel може да се вгради и на бензински и на дизел мотори!
 
Дополнителни предности
Со подоброто согорување на горивото, пониска е емисијата на јаглеводороди, кои се штетни за катализаторот кој го има во сите нови возила. Тоа значи дека се продолжува неговиот век на траење и се намалуваат трошоците за негова замена.
 
Втора добивка е и намалувањето на гареж во моторот, односно тврди честички кои се создаваат поради неквалитетно согорување. Гарежот е главна причина за зголемено абење на деловите од моторот и за затнување на системите од доводот за гориво, а најмногу за прскалките (инјекторите).
 
Докажан ли е?
MagnoFuel ги има сите признати сертификати од TUV и е заштитен со Европски и меѓународни патенти. Направени се и обемни испитувања од Германскиот Институт за Студии, каде е докажано полезното дејство на овој производ. На тестовите, зависно од моделот на автомобилот кој бил тестиран, постигнато е намалување на потрошувачката од 14 до 17.5%!
 
Ќе ми ја сопре гаранцијата на возилото?
Не. MagnoFuel нема никаква допирна точка со механичките и електронските системи на возилото, па неговата фабричка гаранција останува!
 
Каде да го набавам?
MagnoFuel може да се набави во “Дејо Ас Комерц” кај Стара Рампа во Кисела Вода на Улица. “Иван Козаров” бр.10. Монтажата е многу брза и едноставна, а уредот откако еднаш ќе се вгради трае вечно, се до работниот век на моторот.
Стари коментари
Stom tvoeto na pokazuva rezultati verojatno e od tie kineskite!
Напишан од Насте  пред  околу 113 месеци
jas go imam montirano uste pred 12 godini, i iskreno, ne primetiv ama bas nikakva razlika, go montirav i na benzinski motor, i na dizel, i nema nikakva razlika vo potrosuvackata, a go staviv najblisku sto moze do motorot kade sto gorivoto vleguva vo motor. Imam sekakvi sertifikati za nego koga go kupuvav ama nemaat vrska vo stvarnost.
Напишан од zoki  пред  околу 116 месеци
Sertifikati od TUV, prevara ziva, sto pisuva na niv "poglednato od vratarot na zadnata vrata na arhivata na TUV...
Напишан од QW  пред  околу 120 месеци
Znae li nekoj kolku pari cini ovoj ured
Напишан од kirrr  пред  околу 121 месеци
go ima li nekoj montirano magnofuel ima li efikasnost se namaluva li potrosuvackata fala
Напишан од goran  пред  околу 121 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Корисни Авто-Совети 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил