Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Ексклузивно – фотографии од Golf VII!
 
Spodeli
31 October 2009, 19:45


Ексклузивно – фотографии од Golf VII! Volkswagen Golf VI Ексклузивно – фотографии од Golf VII!
Една година по лансирањето на 6-ката, во официјално видео за брендот, на VW му се испушти модел на новиот Golf, кој треба да пристигне во 2012 година. Големи промени во дизајнот повторно нема да има, но 7-ката ќе лежи на нова, помодерна платформа....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Добивките од новата, многу полесна платформа, ќе бидат подобрени перформанси и намалена потрошувачка. За таа цел, ќе се вградуваат исклучиво турбо бензински мотори од новата генерација, и Common Rail дизели со најнов систем на впрскување. Планиран е и хибриден модел, во комбинација со дизел мотор.

Во внатрешноста се очекува малку повеќе простор на задната клупа, уште поквалитетни материјали и подобра завршна обработка. Се чини дека VW ќе обрне и поголемо внимание на удобноста, па новиот Golf се очекува да биде пред се тивок и удобен.

Спортските модели, повторно ќе бидат застапени до GTI и R изведбите, кои овој пат ќе имаат повисока сила за околу 10%, но и драстично намалена потрошувачка.

На платформата на новиот Golf ќе лежат цела плејада автомобили од концернот, почнувајќи од новиот Seat Leon, преку Skoda Octavia, па до Audi A3. Продажбата на Golf VII треба да започне кон крајот на 2012 година, нормално, засега по непозната цена.
   

 


Volkswagen Golf VI
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI
Напишан од DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI  пред  околу 118 месеци
DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI
Напишан од DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI  пред  околу 118 месеци
DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI
Напишан од DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI  пред  околу 118 месеци
DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI
Напишан од DEFINITIVNO NAJDOBAR ZA NASI USLOVI  пред  околу 119 месеци
EFTIN ZA ORDRZUVANJE
Напишан од ATAHACOB ЉУПЧО  пред  околу 124 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 82
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил