Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Нова Lancia Ypsilon
 
Spodeli
01 June 2011, 13:37


Нова Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon Нова Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon, по прв пат во историјата, има два пара врати. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Четвртата генерација на најмалиот Lancia модел во Европа, ќе почне да се продава во јуни месец, како Lancia Ypsilon, а од септември месец, во Велика Британија ќе се продава под значката на Chrysler. 
 
Новата Lancia Ypsilon има каросерија долга 3840mm, широка 1670mm, висока 1510mm и меѓуосовинско растојание од 2390mm. Во понудата се три мотори. Бензинските агрегати се 4-цилиндричниот 1.2 Fire EVO II (51 kW), и турбо 2-цилиндричниот 0.9 TwinAir (63 kW). Оние кои сакаат дизел, имаат само една можност: турбодизел 1.3 Multijet II (70 kW).


Lancia Ypsilon
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
A cena?
Напишан од Igor  пред  околу 104 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил