Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Видео: Mazda3 (2012)
 
Spodeli
11 May 2011, 09:25


Видео: Mazda3 (2012) Mazda 3 old Видео: Mazda3 (2012)
Mazda на автосаемите во Торонто и Њујорк, ја претстави модернизираната серија 3. Покрај дизајнерските промени, кои се минимални, јапонските инженери направиле неколку промени на техниката. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во рамките на модернизацијата, изменета е и маската на ладилникот, браниците, оптиката на светлосните групи, и дизајнот на фелните со пречник од 16 и 17 инчи. Споменатите измени, заедно со потполно новата затворена потпора на автомобилот, влијаеле на подобреното струење на воздухот околу автомобилот и намалување на горивото.
 
Аеродинамичкиот отпор на воздухот намален е од .029 Cd на 0.27 Cd кај хечбекот и со 0.31 Cd на 0.29 Cd кај седанот. Mazda 3 е прв претставник на јапонската марка, во која е вграден „пакет“ иновации под името Skyactiv, а тоа пред се се однесува на новиот мотор и менувач.


 


Mazda 3 old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
NOVIOT MEGAN E KOPIJA NA OVA
Напишан од NOVIOT MEGAN E KOPIJA NA OVA  пред  околу 109 месеци
volim osmjeh tvoj i nosi ga uvijek... hahahahah
Напишан од OMG  пред  околу 109 месеци
jako auto!!! sovrsenstvo
Напишан од tase  пред  околу 110 месеци
Mazda3 e bez konkurencija vo svojata klasa...dzverski izgleda...mnogu jako...so koja kola da ja sporedam??? so citroenc4, so leon so peugeot 308...site tie so nula vo sporedba so Mazda3...
Напишан од zzz  пред  околу 110 месеци
Mazda3 bez konkurencija vo svojata klasa...dzverski izgleda...mnogu jako...so koja kola da ja sporedam??? so citroenc4, so leon so peugeot 308...site tie so nula vo sporedba so Mazda3...
Напишан од zzz  пред  околу 110 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил