Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Уште изненадувања од Volvo
 
Spodeli
27 April 2011, 02:07


Уште изненадувања од Volvo  Уште изненадувања од Volvo
Нов дизајнерски концепт, кој ја најавува иднината на швдескиот производител ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако при последните креации на Volvo, посебно кај моделот Ѕ60, помисливме дека шведскиот произведувач го најде вистинскиот дизајнерски правец, во Шангај не дочека еден различен дизајнерски концепт, наречен Universe. 
 
 
Овој концепт, се чини, без разлика дали ќе се сложи универзумот или не, нема да остане само концепт. Првиот човек на дизајнот на Volvo, Peter Horbury пред медиумите изјави дека дека овој шангајски концепт може да ни даде увид во она што не очекува од новите престижни лумизини. 
 
„Со својот посебен стил – „скандинавски дизајн“ – ќе се натпреваруваме со најдобрите“, самоуверено вели Peter Horbury и заклучува: „Нашиот дизајн е недостижен во перформансите и технологијата, но секако е без површност и компликации. “
 
Стари коментари
se soglasuvam so Avtomobil, mnogu potsekja na Bentley, megjutoa ne veruvam deka vaka ke izgleda "futurizmot" na Volvo... Inace, Ljupco - segasnite gazdi na Volvo, samo dokazaa deka ke bidat dobri investitori - menadzeri na kapitalot - i sigurno nema od Volvo da docekas ni da izgleda ni da vozi kako Geely!
Напишан од Mazda  пред  околу 111 месеци
no coment. vo pozitivna smisla
Напишан од riki  пред  околу 112 месеци
НЕ !! Лицето потсетува на нерафиринароста која ја имаат сегашните газди на Volvo- Кина. Тоа го немаше досега, всушност Volvo беше симбол на чистиот дизајн. Не!
Напишан од Љупчо  пред  околу 112 месеци
izgelda ova se pocetocite na FUTURISTICKITE vozila (dizajni).Ke bidi interesna idninata :)
Напишан од TomSon  пред  околу 112 месеци
E futuristicka ali ima elegancija
Напишан од Koki  пред  околу 112 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил