Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Chrysler 300 C на италијански начин – Lancia Thema
 
Spodeli
18 March 2011, 21:58


Chrysler 300 C на италијански начин – Lancia Thema  Chrysler 300 C на италијански начин – Lancia Thema
Очигледно Lancia беше задоволна со дизајнот на Chrysler 300 C, па го задржа неговото американско потекло ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На краткото промотивно видео најпрвин можеме да го видиме Chrysler 300 C од 1955 година, а веднаш после тоа и Lancia Flamina која се произведуваше во педесетите години на минатиот век.
 
После многу години, Lancia Thema е автомобил на италијанците кој ќе биде со заден погон, додека моторот ќе биде сместен напред. Седанот е долг  5,084 mm, широк 1,891 mm  и висок 1,507 mm. Овој автомобил ќе биде понуден со бензинскиот 3,6 литаски агрегат, како и со дизел моторот со запремнина од 3,0 литри. Бензинскиот мотор е изработен од Penestar, додека дизел моторот ќе биде произведен од  италијанските специјалисти, VM Motori.

Стари коментари
ubavo za nego, sigurno lapnal nekoja paricka, ama loso ne pretstavil ko drzava
Напишан од grdo ruzno odvratno  пред  околу 112 месеци
Pisuvase vo minatiot broj na AutoKlub, deckoto se vika Ljupco Gasevski 29 god.
Напишан од AutoKlub  пред  околу 113 месеци
pa zosto da ne e dizajner i makedonec,od kade informacijata deka e makedonec neznam ama od kade deka ne e,zosto bi bilo toa tolku cudno
Напишан од catpat  пред  околу 113 месеци
toa za makedonecot uzivaj si deka on dizajniral!
Напишан од daniel  пред  околу 113 месеци
ne ocekuvav deka lancia ke go dozvoli ova,barem vo delot na dizajnot bea navistina posebni,ova kloniranje neznam kako ke se odrazi na kraj,mene licno ovoj dizajn ne mi se dopagja ni kako krajsler a za lancia da ne zboram,predhodniot krasler bese podobar
Напишан од tralala  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил