Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Формула 1 – Што тоа McLaren има во носот?
 
Spodeli
16 March 2011, 00:24


Формула 1 – Што тоа McLaren има во носот?  Формула 1 – Што тоа McLaren има во носот?
Веќе почнаа последните предсезонски тестови на патеката Каталуња во Барселона. Најбрзиот на патеката беше Mart Webber, во болидот Red Bull Racing, но тоа не е најинтересното што во моментот го привлекува вниманието. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На „носот“ на болидот LcLaren MP4-26, се појави интересна „испакнатина“

„За тоа што се наоѓа во носот, можеме само да шпекулираме“ – беа коментарите на новинарите кои го пратеа настанот. Британските новинари сметаат дека тоа се некои мерни уреди за контрола на оптеретувањето на предното крило. 
 
 
Официјалното соопштение на McLaren не открива прецизни информации: „Ова е дел од долго планираниот развоен пакет, кој моментално го проверуваме“. Во секој случај, можеме со сигурност да речеме, дека во носот на McLaren болидот се наоѓаат уреди кој во текот на сезоната нема да ги видиме. 
Стари коментари
Tomson toa ke da e...xD hahah pa so sakas da kazat sho stavile pa da gi kopiraat....cccc prosta masa ...:@ ne pratam F1 ne se zamaram koj ke tepa taka da ne sum fan na meclaren... ;) toa e sigurno nesto vazno cim ne go kazuvaat...ali segde ima kodoshi....:S
Напишан од F1  пред  околу 112 месеци
Мр’соли има - што може, фанал свински грип
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 112 месеци
neznaat da go objasnat? Pa i samite neznaat , vo dizajnot mu izleze prazno vnatresno mesto I sega mislat sto da stavat.Izgleda vnatre ke go stavat RADIO PREDAVATELOT , komunikaciska vrska megu bolidot i timot(garazata)
Напишан од TomSon  пред  околу 112 месеци
Informacijata vi e stara kako dedo mi, predsezonskite testiranja zavrsija uste pred nedela dena, i to na nosot na meklarenot e ured za merenje na fleksibilnosta na prednoto krilo. Forza Ferrari
Напишан од Dejan  пред  околу 112 месеци
Nos poln so mrsuli:))) napred Ferrari :)
Напишан од Borche  пред  околу 112 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил