Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Формула 1 – Кој ќе има најубава кагица?
 
Spodeli
03 March 2011, 21:07


Формула 1 – Кој ќе има најубава кагица?  Формула 1 – Кој ќе има најубава кагица?
Главната улога на кацитата е заштитата на главата на пилотот во небезбедни ситуации. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Но, кагицата истовремено е и одлично место за презентација на спонзорите, па дизајнерите со оваа површина играат многу креативно.  

Кацигата значително допринесува за вкупниот имиџ на возачот. Ако ја погледнеме историјата, по своите кациги биле препознатливи Jackie Steward и Ayrton Senna, а меѓу денешните возачи, најоригинална е црвената кацига на Michael Schumacher.

Ви претставуваме преглед од 23 кациги потврдени за сезоната 2011. Која најмногу ви се допаѓа?
 
Стари коментари
1. Alguersuari 2. Alonso 3. D'Ambrosio 4. Barricello 5. Buemi 6. Button 7. Glock 8. Hamilton 9. Heidfeld 10. Karthikeyan 11. Kobayashi 12. Kovalainen 13. Maldonado 14. Massa 15. Perez 16. Petrov 17.Di Resta 18. Rosberg 19. Schumacher 20. Sutil 21. Trulli 22. Vettel 23. Webber. Eve vi gi po red :)
Напишан од Dejan  пред  околу 112 месеци
KACIGATA NA FELIPE MASSA DEFINITIVNO 14 po red!
Напишан од Sergio4  пред  околу 112 месеци
`И ЈАС СУМ А1` хахахаха да видам таква кацига
Напишан од TomSon  пред  околу 112 месеци
ubavo sto ste gi izneredile kacigive no dobro ke bese barem da pokazate deka poznavate nesto i da gi pisevete iminata na vozacite
Напишан од O.o  пред  околу 112 месеци
1vata kaciga ne e na fetel tuku na haime alguersuari od torro rosso
Напишан од Darkman  пред  околу 112 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил