Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Citroen на Женева 2011
 
Spodeli
24 February 2011, 21:41


Citroen на Женева 2011  Citroen на Женева 2011
Предизвик, креативност и технологија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Citroen на најпознатиот авто-саем на светот во Женева ќе претстави една цела палетата на возила кои ги обединуваат вредностите на компанијата - креативност, технологија и предизвик.

 CITROEN DS4:  Втор чин во приказната за DS линијата
 
 
По Citroen DS3, DS4 е уште еден доказ за „креативната“ (Creative Technologie) технологија на Citroen. Новиот модел во целост ја пресликува филозофијата на Citroen со храбри дефиниции во дизајнот, архитектура и подобрувања во секоја смисла. DS4, кој беше гласан за најубав автомобил на годината од над 60.000 Интернет корисници од 62 земки, е подигнат купе со четири врати кој ја комбинира виталноста и различноста и нуди незаменливо возачко искуство. Citroen DS4 ќе биде изложен веднаш до новиот концепт DS4 Purple, кој ќе биде објект на посакување на многу корисници како своевиден благороден накит кој секој би сакал да го има и да го носи. 
 
Иновации за подобра благосостојба со Micro-Hybrid e-HDi, хидрактивната суспензија и намалена емисија на СО2. 
 
Иновативноста сега е повеќе во фокус од било кога, благодарение на новата e-HDi micro-hybrid технологија, вградена во голем број модели, вклучувајќи го и Berlingo. 
 
Хидрактивниот систем за суспензија, ексклузивно достапен на моделите С5 и С6, е уникатна комбинација од енергија и комфор, овозможувајќи максимална удобност додека се адаптира на патот нудејќи оптимална безбедност. Citroen ја потврдува и својата насоченост кој намалување на емисијата на СО2, со просечно намалување од 5.3 g/km во 2010, за просечни 132 g/km. 
 
Изненадувачки практични решенија за мобилност со два електрични модели и Citroen Multicity
 
Citroen на крајот на 2010 година претстави два целосно електрични модели - Citroen C-ZERO и Berlingo First произведен заеднички со Venturi Automobiles. Citroen е лидер и унапредувач на мобилноста со концептот на Citroen Multicity во кој во самиот автомобил има можности за режимот на работа со што се избира најсоодветната опција за транспорт која ги задоволува моменталните потреби на корисникот. 
 
Мото спорт авантурите продолжуваат со Citroen DS3 WRC
 
Новиот рели модел - DS3 WRC е создаван да ги задоволи сите нови правила во Светскиот рели шампионат во 2011. Citroen планира да ја освои седмата титула во конкуренција 
 
Предизвик и креативност со новите C3 Red block и C6 Noir et blanc концепти
 
А, Со C3 Red Block и C6 Noir et Blanc, Citroen повторно го дефинира својот код - ја предизвикува публиката со нов пристап кон боите и материјалите. 
Стари коментари
i da ima nekoj od moderatorite Citroen i da nema pak nema napisano nisto loso. Citroen The BEST
Напишан од I  пред  околу 105 месеци
Mozno e nekoj od moderatorite da ima Citroen... :)
Напишан од Ha  пред  околу 105 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил