Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Lancia Ypsilon: први фотографии само за вашите очи
 
Spodeli
16 February 2011, 02:20


Lancia Ypsilon: први фотографии само за вашите очи Lancia Ypsilon Lancia Ypsilon: први фотографии само за вашите очи
Пет врати и „нежен“ дизајн. Тоа е новиот рецепт на Fiat за спасување на брендот Lancia – новиот модел Ypsilon. Италијанската компанија ќе се бори за свое место на автомобилскиот пазар со мал хечбек модел од Полска. Пред нас се првите фотографии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На полето на дизајнот од претставувањето на последниот нов модел, третата генерацвија на моделот Delta, практично ништо не се променило. Стајлингот е малку повеќе свртен кон припадничките на понежниот пол, а дизајнерите создале префинет дизајн, со заоблени линии. Важна улога и натаму ќе игра и можноста за избор на двобојна каросерија. 
 
Од „народните “ возила оод понудата на Fiat Group, Ypsilon ќе се разликува по серијата на луксузни детали. Силуетата е украсена со голема хромирана квака на предната врата, додека задната врата се отвора со дискретна квака, скриена во горниот дел на вратата. Италијанскиот Mini од напред може да се пофали со голема хромирана маска и дискретен грб. 
 
 
Планот на Lancia е до 2014 година да продава 300.000 возила годишно, што претставува значаен раст на продажбата во однос на минатогодишните 112.000 продадени примероци. Новиот Ypsilon ќе се произведува во Полска, заедно со моделот Fiat 500. Новата генерација на моделот Ypsilon ќе ја придвижуваат моторите со сила од 95 до 155 КС: 1.4 T-Jet, 1.6 Multijet и 1.3 Multijet, но и новиот мотор  0.9 TwinAir.
 
Покрај Ypsilon, Lancia за 2011 година, спрема уште два нови модели, кои ќе бидат развиени во соработка со Chrysler: голем седан Thema, кој ќе биде развиен на платформа на моделот Chrysler 300C и наследникот на MPV моделот Phedra, изведен од моделот Chrysler Voyager. 

Lancia Ypsilon
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
sto razbirate vie dvajca odete vozete si gi moskvicite
Напишан од igi  пред  околу 111 месеци
se s;lozvam so W
Напишан од TomSon  пред  околу 111 месеци
preubavo menuvac od kombe,maska od krajsler.zadnica kako na delta.sovrsren izgled za propadnat model i cena 15000 evra
Напишан од w  пред  околу 111 месеци
nema sto : UBAVINA ;-)
Напишан од ;-)  пред  околу 111 месеци
Stvarno e dobra samo odnapred ne e bash i sho go bendisale toj kilometrazot vo sredina vo stilot na delta :))
Напишан од Miki  пред  околу 111 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил