Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Реакции на тешката незгода на Robert Kubica
 
Spodeli
10 February 2011, 07:28


Реакции на тешката незгода на Robert Kubica  Реакции на тешката незгода на Robert Kubica
Уште додека траеше операцијата на тешко повредениот Robert Kubica, од сите страни стигнуваа пораки на поддршка и желби за побрзо оздравување. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Fernando Alonso дошол и во болницата каде е хоспирализиран Kubica, и изјави: „Сите сме заедно со Robert Kubica, кој денеска преживеа тешка незгода. Kubica е голем возач и сјаен човек.“. 
 
Timo Glock: „Мислам на Robert, му посакувам побрзо оздравување, и верувам дека повторно ќе се видиме на патеката.“
 
Rubens Barichello: „Сакам на Robert да му посакам се најдобро. Сега е опериран. Сите сме со него.“
 
Cosi Piercarlo Capolongo, делегат за безбедност на Rally Ronde di Andora: „ Сите ги стискаме палците за Kubica. Тој е искусен возач, но и добар пријател и човек. 
 
Roberto, Tamagnini, претседател на организациониот одбор на Rally Ronde di Andora: „Жал ни е за се што се случи. Да се надеваме дека наскоро повторно ќе го држи воланот во рацете и дека ќе го следиме во овогодинашниот Ф1 шампионат. Ќе бидеме заедно со него во болницата. Robert дојде овде со голем ентузијазам да го испроба новиот рели автомобили. Мислиме на него.“
Стари коментари
Veruvam vo celosno ozdravuvanje i uspesno vrakanje na f-1 patekite bidejki bez nego novata sezona ke ostane posiromasna za eden vrven vozac koj i te kako se nadevase na vrven plasman pogotovo ovaa godina. Veruvam site iskreni ljubiteli na ovoj vrven sport go posakuvaat istoto. Site sme zaedno so Kubica.
Напишан од winter wolf  пред  околу 113 месеци
ima nekoj klip ili nekoj so videl kako se desilo da opishe....? fala odnapred..
Напишан од martin  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил