Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Huyndai Veloster купе доаѓа оваа пролет
 
Spodeli
09 February 2011, 07:34


Huyndai Veloster купе доаѓа оваа пролет Hyundai Veloster Huyndai Veloster купе доаѓа оваа пролет
Прекрасното и необично 2+2 спортското купе има две врати на десната страна, а само една на левата. ... ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Hyundai Veloster Concept во сериска изведба е прикажан на автомобилскиот саем во Детроит (NAISA) се одржа од 10 до 23 јануари 2011 година. Овој атрактивен купе автомобил во Европа ќе пристигне пролетва. Како концепт под името Hyundai Veloster Concept тој беше прикажан на автомобилскиот саем во Сеул уште далечната 2007-ма година. Малото компактно купе после доста години од концепт прерасна во автомобил кој сериски се произведува. 
 
Ова купе до неодамна стана познато под името HND-3, а продажбата во Европа почнува во почетокот на оваа пролет. Корејскиот произведувач има големи планови со Veloster, а најблиски конкуренти на пазарот му се Volkswagen Scirocco и Opel Astra GTS. 
 
Hyundai Veloster Coupe е долg 4.10 метри и висок 1.45 метри, а направен е на основа на скратената платформа на моделот Hyundai i30. Новото купе ќе има ознака 2+2, пто значи дека во него ќе можат да се превезат четири возрасни луѓе. За придвижување ќе се користи 1.6 GDi бензински мотор со директно вбрзигување на гориво со најголема сила од 140 КС. Со доплата овој мотор ќе биде на располагање и DCT менувач со двојна спојка. Кон крјот на 2011 година понудата на мотори ќе биде проширена и со 2.0 турбо мотор (како и Genesis Coupe) со најголема сила од 210 КС.
 

Hyundai Veloster
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
dokolku nekoj moze da im parira na VW i Toyota vo masovna prodazba do 2018 god, toa ke bide Hyndai. Cudete se kolku sakate, ali pamtete mi gi zborovive
Напишан од i30  пред  околу 113 месеци
dovolno mi e passat cc.ne mi treba jugo.ako e do mene.dobro me sluzi do sega.
Напишан од j  пред  околу 113 месеци
haha arno im kaza :)
Напишан од honda.... do g  пред  околу 113 месеци
more sapasl eden dali mozes da si dozvolis edno jugce da go kupis skapano pa uste komentari ke davas
Напишан од g  пред  околу 113 месеци
do [m].koj ti spomanal pa na tebe golf.reper za ubava kola ti e golfot?pak go spomnuvas?ova hyundai pak na nisto ne lici konzerva obicna.vdi golf R dali ne e poubav od ova
Напишан од j  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил