Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Williams го претстави својот нов болид – FW33
 
Spodeli
08 February 2011, 00:53


Williams го претстави својот нов болид – FW33  Williams го претстави својот нов болид – FW33
Како и сите други тимови, така и Williams го претстави својот претставник за наредната F1 сезона. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За разлика од својот ривал Lotus Renault GP, Williams го претстави својот нов болид во темно сина боја и си минамално присуство на спонзорските логоа. Независниот тим се префрли на нов систем базиран на батерии кој за прв пат го видовме во Валенсија.
 
Сепак и кај FW33 може да се забележи истата идеја како и кај сите други F1 тимови. Rubens Barrichello заедно со новиот возач и поранешен шампион во GP2, Pastor Maldonado ќе ја имаат честа да го претставуваат Williams оваа сезона во F1.
 
Исто така Williams ќе продолжат со јавното наддавање на Франкфуртската берза, додека Frank Williams останува единствениот шеф на тимот, и секако се уште со мнозинство на акции.
 
Стари коментари
Ете уште еден доказ за тоа што кажав, сите со високи носови
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 113 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил